İsmailağa Logo

İsmailağa Cemaati Umresi

İsmailağa Cemaati Umresi

Her sene yalnızca bir sefer gerçekleştirilen, İsmailağa Heyeti ve camiamızın diğer pek kıymetli hoca efendileri ile beraber yapılan İsmailağa Cemaati Umresi 2018 yılı kayıtları başladı.

İsmailağa Cemaat Umresi

9 Gece 10 Gün Mekke, 9 Gece Medîne ile bu kutsal yolculuğu eksiksiz tamamlamayı umuyoruz. İsmailağa umresinde Mevlâ Te’âlâ’nın izin verdiği nispette toplu umreler ile her gün hatm-i hâce ve sohbetler, sabah ve öğlen toplu tavaflar yapılıyor. 19 gün sürecek ve bir yıl boyu özlenecek yolculuğumuza hazırlanmak için geç kalmayınız. Reğâib Gecesi özel bir program ile Medîne’de ihyâ edileektir.

Medîne’de 40 Vakit

İsmailağa Cemaati Umresinin önemli özelliklerinden biri de Medîne-i Münevvere’de 8 günde toplam 40 vakit namazını Mescid-i Nebevî’de, Efendimiz Muhammed Mustafa Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem’in yanı başında kılmak üzere planlama yapılmasıdır. Bu itibarla, İsmailağa Cemaati Umresi 2018 programında Medîne 9 gece olarak planlanmıştır.

İsmailağa Cemaati Umre Turu Ne Zaman?

Kafilemizin 11 Mart 2018 günü Atatürk Havalimanından Cidde’ye yola çıkması ve 20 Mart 2018 günü otobüslerle Medîne-i Münevvere’ye geçmesi, 29 Mart 2018 gününe ise Medîne Havalimanından İstanbul’a dönüş yapması planlandı. Uçuşlar Türk Hava Yolları ile yapılacak. Reğaib Gecesi Medîne-i Münevvere’de özel bir program ile ihya edilecek.

Herkes İçin Umre Programları

İsmailağa Cemaati Umresi 2018 programı için herkese göre programlar hazırlandı. 19 günlük 3 ana program ve kayıt bilgileri için ilgili numaraları arayabilirsiniz. Detaylar için http://umre.ismailaga.org.tr web sitemizden umre broşürümüzü inceleyebilir, kayıtlar için bu sene yetki verilen firmaya 0 212 523 1741 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

SON BAŞVURU VE EVRAK TESLİMATI 9 ŞUBAT 2018 CUMA

Cemaat umresi broşürü, program ve kayıt detayları için İsmailağa Umresi Web Sitesine Bakabilirsiniz

http://umre.ismailaga.org.tr

İsmailağa Cemaati Umresi Turları Toplu Umreler ve Tavaflarİsmailağa Cemaati Umresi Turları Toplu Ziyaretlerİsmailağa Cemaati Umresi Turları Hatmi Hace Halkaları